Forrás: PCWorld | Wiezner István | 2016.03.30.
Három népszerű kártevőcsalád ellen nyújthat védelmet a szoftver.
Az elmúlt körülbelül egy évben robbanásszerűen növekedett a ransomware típusú kártevők népszerűsége. A rosszindulatú alkalmazások rombolás, adatlopás, reklámok megjelenítése, vagy éppen a számítógép botnetbe szervezése helyett titkosítják a háttértár tartalmának egy részét, majd egy bizonyos mennyiségű pénzt követelnek az adatok dekódolásáért.
Az
...
Tovább »
|
Forrás: PCWorld | Harangi László | 2016.03.30.

A teljes gépet zárolja a Petya nevű kártevő.
A legrosszabb jellegű kártevő az olyan, amelyik zárolja a gépen lévő fájlokat vagy azok egy részét. Most van egy még kellemetlenebb ransomware.
Az új, Petya nevű variáns átveszi az uralmat a bootolási folyamat fölött, és a teljes gépet zárolja. Míg más
...
Tovább »
|
Forrás: Blikk.hu | 2016.03.30.

Vigyázzon, milyen üzenetet nyit meg és onnan mit tölt le /Fotó: Northfoto
Álláspályázatnak és állásajánlatoknak álcázott vírusra figyelmezteti az internetezőket a Nemzeti Kibervédelmi Intézet Kormányzati Eseménykezelő (GovCert.) Központja - írja az MTI.
...
Tovább »
|
Forrás: hvg.hu | 2016.03.30.
A közösségi navigációs alkalmazás segítségével ezentúl nem csak a dugók válnak elkerülhetővé, hanem a gyorshajtásos büntetések is.
Az új fix traffipaxok felszerelésével – és azzal, hogy néhány napon belül élesednek – a sofőröknek fel kell készülniük arra, hogy ha a mérőpontok környékén a megengedettnél gyorsabban hajtanak, már kézbesíti
...
Tovább »
|
Forrás: PCWorld | Harangi László | 2016.03.29.
Hosszúra és botrányosra nyúlt az amerikai hatóságok és az Apple ügye, amelyben az almás óriás nem volt hajlandó feltörni egy gyilkosságokhoz kötődő iPhone-t, mert így a cég szerint mindenkit veszélybe sodort volna.
Mindennek most vége, ugyanis az amerikai hatóságok megerősítették, hogy sikeresen feltörték a kérdéses készüléket, az Apple segítsége és együttműködése nélkül.
Nemrég még egyre nagyobb nyomás nehezedett az Apple-re, azonban hirtelen feltűnt egy
...
Tovább »
|
Forrás: MTI Sajtóadatbank/Prim hírek | | 2016.03.28.
Internetkapcsolat nélküli adatlopási módszert fedeztek fel az ESET szakemberei, amelyhez elegendő csupán egy fertőzött USB adathordozó.
Az ESET és a szintén IT-biztonsággal foglalkozó Sicontact Kft. közös közleménye szerint az USB Thief-re keresztelt trójai kártevő kizárólag USB kulcsokon terjed, anélkül hogy bármilyen bizonyítékot, vagy nyomot hagyna a fertőzött számítógépeken. Az alk
...
Tovább »
|
Forrás: Hír.ma | | 2016.03.25.
Új, a teljes merevlemezt zároló zsarolóprogramot fedezett fel a G Data német vírusvédelmi cég, amelynek tapasztalatai szerint a készítők főként cégeket céloznak meg a vírussal.

A G Data az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében ismerteti: a Petya nevű zsarolóprogram a merevlemez blokkolásával zárolja a fájlok elérését, de nem titkosítja ezeket. Az adatok csak díj ellenében szerezhetőek vissza, az összeg pedig minden héten a duplájára emelkedik.
A kártevőt
...
Tovább »
|
Forrás: GeeKS.hu | 2016.03.22.
Egy régóta létező biztonsági rést kihasználva kártékony programok átvehetik az irányítást a telefonunk felett.
Az, hogy az Android esetében a biztonsággal néha komoly gondok vannak, nem titok: a most előkerült, és a kihasználójának root jogokat biztosító rés már több éve létezik, az Android alapját adó Linux mag esetében például 2014 áprilisában javították is, de ezt nem hozták át az Androidra. Ezért aztán nem lehet csodálkozni azon, hogy idén március 15-én a Zimperium kutatói felfedeztek egy olyan alkalmazást, amely pontosan ennek a résnek a kihasználásával „rootolta” a telefonokat.<
...
Tovább »
| |