Holnaptól újra lehet Ladát venni Magyarországon, egész Európában elsőként hozzánk térnek vissza – jelentette be az orosz Avtovaz vállalat, a márka tulajdonosa. A belépőmodell a Granta Standard lesz, 1,999 millió forintért.
Ezt 1.6-os, 86 lóerős euró 6-os motor hajtja, és - egyebek mellett - első ablakemelővel elektronikus menetstabilizálóval és kipörgésgátlóval szerelték fel. A Niva utódja, a 4x4 pedig 2,8 millióba kerül majd.
Az atom a barátunk! - harsogta a hatvanas évek elején egymástól függetlenül, de nagy egyetértésben az amerikai és szovjet propaganda. És a dolgot komolyan is vették, az atomenergiát számos, mai szemmel nézve már hajmeresztő módon próbálták békés célokra felhasználni (természetesen amellett, hogy mindkét százával gyártották az atomfegyvereket). Az egyik ilyen témájú kísérletsorozat az amerikai Operation Plowshare, vagyis Ekevas had
... Tovább »
Kína első elektromos meghajtású repülőgépe megkapta az engedélyt a sorozatgyártásra a polgári légügyi hatóságtól - számolt be a helyi média. A Rui Xiang (Zsuj Hsziang) RX1E típusú kétüléses repülőgép másfél órás feltöltés után 45-60 percet lesz képes a levegőben tölteni és maximum 120 kilométeres óránkénti sebesség várható tőle - közölte északkelet-kínai fejlesztője, a Liaoning tartományi légügyi kutató akadémia. A repülőgép anyagához szénszálas
... Tovább »
A kacifántos nevű fiatal nevét érdemes már most megjegyezni, mert a jövőben sokszor találkozhatunk vele.
A thaiföldi Jennarong Muengtaweepongsa még csak 15 éves, de már most tisztán látszik, hogy hihetetlen tervezői készséggel áldotta meg a sors. A srác korábban már elkészítette az Aston Martin DB11 és a "bébinek" becézett Koenigsegg Legera modelljét is, augusztusban pedig akkor hallottuk a nevét, amikor egy rejtélyes thaiföldi szuperautó képe járta be a világsajtót.
Miközben Párizsban könnygázba fúló tüntetésekkel fűszerezve zajlik az aktuális klímakonferencia, olyan helyről kaptunk egy igazán szívderítő hírt megújuló energia-témában, ahonnan legkevésbé vártuk volna.
Szó se róla, szép dolog utcára rakott cipőkkel harcolni a globális felmelegedés ellen, de a dubai kormánynak kicsit konkrétabb elképzeléseik vannak az ország átállítására zöld energiára!
A futurisztikus lebegő robogó, a Flike a dubaji extrémsport-expón mutatkozik be a reménybeli gazdag arab tulajdonosoknak. Ára egy sportkocsiével vetekszik majd.
A csütörtökön kezdődő dubaji extrémsport-expón mutatják be a világnak a magyar fejlesztésű "repülő motorbiciklit", a Flike-ot – írja a Népszabadság szerdai számában.
A lap szerint a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. csapata saját forrásból fejlesztette a villamos hajtású "égi robogót", amely műszakilag a drónok közé sorolható, azonban embert is tud szállítani. A fly és bike s
... Tovább »
Szobahőmérsékleten lehet gyémántot gyártani a most felfedezett új szén allotróppal, a Q-szénnel – később akár teljesen kiválthatja a gyémántbányászatot ez a különleges anyag.
A gyémántnál nincs a természetben előforduló keményebb ásvány – legalábbis egészen eddig ez volt a helyzet. Az Észak-Karolinai Állami Egyetem kutatói létrehozták a szénnek egy új allotróp formáját, amelyet Q-szénnek neveztek el, és amely különbözik az eddig ismert grafit- és gyémántstruktúrától. (Az allotrópia egy adott elem különböző molekula vagy kristályszerkezetű változatait jelenti. Jó példa rá a szén, amelynek a grafit és a gyémánt
... Tovább »
Működő hangszalagszövetet növesztettek laboratóriumban amerikai kutatók. A szövet képes volt hangképzésre, amikor állatok gégéjébe ültették.
A technológia egy napon lehetővé teszi, hogy helyreállítsák a hangképzést hangszalag-rendellenességekben szenvedők esetében vagy olyanoknál, akiknél daganatos betegség miatt el kellett távolítani a hangszalagjukat. A szakemberek szerint azonban még több kutatás szükséges ahhoz, hogy az új technikát klinikai próbáknak vessék alá emberek esetében.
"Hangszalagjaink speciális szövetből állnak, amelynek elég rugalmasnak kell lennie, hogy rezegjen, é
... Tovább »