Hamarosan saját szerkesztőket állít munkába a közösségi platform. Az újságírók a szoftverekkel közösen döntenek majd arról, hogy melyik tartalom jelenhet meg és melyik nem. A The Information munkatársainak és egy a Facebooktól kiszivárgott belső dokumentumnak köszönhetően ismertté vált az is, hogy a feladatot végzők milyen szempontok alapján fogják kiválasztani a több millió felhasználó hírfolyamába bekerülő híreket.
Lesz egy fehér lista, amelyre a konszern által megbízhatónak minősített sajtóorgánumok kerülnek fel. Csak olyan információk kerülhetnek majd be a rendszerbe, amelyeket legalább a listán szereplő két szerkesztőség megerősített vagy leközölt. A provokatív, megosztó anyagoknak eleve nem lesz esélyük a megjelenésre. Hasonló a helyzet az obszcén szavakat felvonultató írásokkal is. A nevesített forrásokon alapuló cikkeket mindig előnyben részesítik majd a névtelen forrásokra épülő összeállításokkal szemben. Nem lesz ugyanakkor cenzúra, a szerkesztőségek készíthetnek a Facebookról vagy annak menedzsereiről pártatlan anyagokat.
Jelenleg már zajlanak az első tesztek, a rendszerben megtalálhatók a The Wall Street Journal, a CBS, a National Geographic és a BBC írásai. A társaság a Süddeutsche Zeitung kérdésére nem kommentálta a The Information értesüléseit és semmi konkrétumot nem akart elárulni a projektről. A The New York Times mindenesetre később azzal egészítette kiaz információkat, hogy kevesebb, mint tíz veterán újságírót fognak kiválasztani a feladatra.
A Facebook egy ideje már tényellenőrző szervezetekkel is együttműködik és tavaly januárban felmerült, hogy a regisztrált tagok is kiszűrhetik az álhíreket azáltal, hogy a hitelességük alapján értékelik az egyes hírforrásokat.