Azoknak a felhasználóknak, akik gépén megtalálható a WinRAR nevű tömörítőszoftver, erősen javallott annak frissítése a program legújabb, a napokban megjelent verziójára. A WinRAR 7.11-nél korábbi kiadásai ugyanis tartalmaznak egy veszélyes biztonsági rést, ami miatt felhasználóik könnyebben válhatnak hackerek vagy vírusok áldozatává.
A probléma lényege, hogy a WinRAR szóban forgó verzióinak parancshéja (az a grafikus felület, amiben a program megnyitja a társított archív állományokat) nem veszi figyelme a futtatható fájlokra mutató szimbolikus linkek ún. Windows Mark of the Web (MotW) jelöléseit. Utóbbi egy olyan speciális adatjel, amivel a Windows, illetve a rajta futó programok látják el az internetről letöltött, ennek megfelelően pedig potenciálisan veszélyes, illetve megbízhatatlan tartalmú állományokat.
Emiatt azok a WinRAR shellből történő megnyitásakor a felhasználó nem kap figyelmeztetést erről, illetve nem kell pluszban jóváhagynia az esetleg vírus vagy más kártékony kódot tartalmazó fájlok megnyitását, elindítását. Ennek hiányában pedig értelemszerűen a valóban káros letöltések könnyebben átcsúszhatnak a biztonsági ellenőrzéseken és okozhatnak komoly problémát a felhasználóknak.
Szerencsére a problémát a WinRAR 7.11-es verziójára frissítésével meg lehet oldani, mivel az már pótolja a hiányosságot. Az új verzió egyébként javít egy másik - bár biztonsági vonatkozással nem rendelkező - hibát is, ami az önkitömörítő állományok kezelését érinti, valamint egy harmadikat is, ami a már létező archívumok frissítését akadályozhatta meg ellenőrzőösszeg hibára hivatkozva.