Raisz Anikó miskolci egyetemi docenst, a Magyar Tudományos Akadémia köztestületének tagját nevezték ki az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkárává az új miniszter érkezése után négy nappal felmentett Molnár Zoltán helyére.
A közigazgatási államtitkár lényegében a minisztérium hivatalvezetője, elvben politikamentes tisztviselő. Raisz Anikó idén februárban szerepelt a hírekben, amikor a magyar kormányt képviselte a holland parlament uniós ügyek bizottságában tartott meghallgatáson a magyar és a lengyel jogállamiságról, és kifejtette: Magyarország jogállam, ahol tiszta választásokat tartottak, független az igazságszolgáltatás, szabad a sajtó, virágzik a civil társadalom és a demokrácia.
Az egyebek közt nemzetközi környezetvédelmi joggal foglalkozó szakértő 2016-os sajtóhírek között szerepelt a tárca első jelöltjei között az Európai Emberi Jogi Bíróság magyar bírói helyére, amelyet aztán Paczolay Péter volt alkotmánybírósági elnök nyert el.
Idén áprilisban pedig, amikor megalakították a volt köztársasági elnök nevét viselő Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézetet, Trócsányi László, az azóta európai parlamenti képviselővé választott akkori igazságügyi miniszter azt jelentette be, hogy ennek operatív vezetésével Raisz Anikót bízzák meg. Azt nem tudni, hogy ezt a munkát államtitkárként is megtartja-e.
Steiner Attila eddigi helyettes államtitkár személyében új államtitkárt is kinevezett a köztársasági elnök az Igazságügyi Minisztériumba. Ő a Miniszterelnökségen is együtt dolgozott a július 12-én miniszterré kinevezett Varga Judittal, aki utalt rá, hogy az IM-hez átkerült uniós kapcsolattartásban Steiner lesz a munkatársa, bár egyelőre egy másik államtitkár, Bóka János titulusában is benne van az EU: „európai uniós és nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős államtitkár”. Új helyettes államtitkár is a Miniszterelnökségről érkezett az IM-be: Ökrös Oszkár ott „európai igazgató” címet viselt Varga Judit európai uniós ügyekért felelős államtitkárságán.