A nyílt pályázatra 24-en jelentkeztek, hat civil szervezet és 18 magánszemély. A pályázati kiírás értelmében a részvétel feltétele volt az alábbiak közül egy vagy több területen szerzett tapasztalat: korrupció megelőzése és korrupció elleni küzdelem, átláthatóság, közbeszerzési eljárások, a munkacsoport feladataihoz kapcsolódó emberi jogok védelme, valamint bűnüldözés.
Ebben a cikkben írtunk először arról, hogy a Transparency Magyarország és a K-Monitor is jelentkezett az Integritás Hatóság mellett működő munkacsoportba.
Az Integritás Hatóság közleménye szerint a pályázók közül az összes civil szervezet megfelelt a feltételeknek, így a munkacsoport nem kormányzati tagjai:
- Bodoky Tamás Richárd (atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft.),
- Essősy Zsombor (Magyar Közgazdasági Társaság),
- Fázsi László,
- Fonyódi Krisztián,
- Gyulai-Schmidt Andrea (Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetsége),
- Ligeti Miklós Zoltán (Transparency International Magyarország),
- Reszkető Petra (Budapest Szakpolitikai Elemző Intézet),
- Sándor Tamás,
- Várady Szilvia,
- Vincze Orsolya Júlia (K-Monitor Közhasznú Egyesület).
A konzultatív testület, amelyet az Integritás Hatóság elnöke, Bíró Ferenc vezet, december 13-án ülésezik először. A résztvevők a meghívóval együtt a napirendet és az ügyrendi javaslatot is megkapják, amelyet előzetesen véleményezhetnek.
A közlemény szerint a hatóság elnöke a törvényi keretek betartása mellett konstruktív, értékteremtő együttműködésre számít.
A meghatározása szerint autonóm államigazgatási szervként működő Integritás Hatóság feladata az európai uniós források felhasználásával kapcsolatos csalás, összeférhetetlenség, korrupció vagy más jogsértés kivizsgálása. Elemző és javaslattevő feladatai mellett az Integritás Hatóság hatósági ellenőrzést és vizsgálati eljárást is folytat, illetve kezdeményezheti más szerv eljárását – áll a közleményben.