Shalev Hulio, az NSO nevű izraeli vállalat vezetője a nyilvánosságra került bírósági dokumentumban azt nyilatkozta, hogy a Facebook már 2017 októberében érdeklődést mutatott az általuk fejlesztett Pegasus nevű kémszoftver iránt. A társaságtól két személy is megkereste őket és a Pegasus bizonyos funkcióival kapcsolatban tettek fel kérdéseket. A funkciókat a Facebook által készített Onavo Protect nevű virtuális magánhálózati alkalmazásba akarták integrálni. A Facebook a programot az Android és az iOS operációs rendszereket használók szokásainak kikémlelésére alkalmazta, majd 2018 augusztusában eltávolította az Apple App Store kínálatából.
Hulio elmondta, hogy az óriáscég a Pegasus képességeit az Apple-termékeket alkalmazók ellenőrzésére akarta felhasználni és kész lett volna ezért a lehetőségért akár fizetni is. A vállalat azt javasolta, hogy minden egyes Onavo Protect-használóért fizetni fog egy bizonyos összeget. Az NSO ezt elutasította arra hivatkozva, hogy a kémszoftvert és annak funkcióit kizárólag kormányoknak adja el.
A TechCrunch rámutatott, hogy a Facebook egyik képviselője nem cáfolta, hogy valóban megkeresték az izraeli társaságot, de azt hangsúlyozta, hogy Hulio az általa taglaltakkal csupán más dolgokról szeretné elvonni a figyelmet és a menedzser pontatlanul számolt be az egyeztetésekről.
A Pegasus lehetővé teszi a kormányok számára, hogy kövessék polgáraik mobiltelefonjait, lehallgassák a telefonhívásokat, sőt, a készülékek közelében zajló beszélgetéseket. A megoldás segítségével megszerezhetők az okostelefonokon lévő e-mailek, üzenetek és jelszavak. De az alkalmazás képes hozzáférni a felhőszolgáltatásokban (Apple iCloud, Google Drive) és más megoldásokban (Facebook Messenger stb.), többek között az Amazon, az Apple, a Facebook, a Google és a Microsoft szerverein tárolt fájlokhoz is.