Biztonsági szakértőknek súlyos sebezhetőségeket sikerült azonosítaniuk a nagysebességű LTE mobilkommunikációs hálózatokban, illetve az azokon működő androidos telefonokban. A hibák kihasználásával a felhasználók kikerülhetik a szolgáltatók mérőrendszereit és ingyen kommunikálhatnak egymással - ugyanakkor ellenük is fordíthatják mások a hiányosságokat.
Az alapproblémát az LTE hálózatok természete képezi, amelyben a hívások, az internetes adatcsere és a kommunikáció más formái is egy egységes, csomag-alapú, digitális keretrendszerben kerültek összefűzésre. Normál üzem mellett ezek egy előre meghatározott protokoll és szigorú szabályok szerint kerülnek lebonyolításra a készülékek által - egyes androidos mobilok azonban lehetővé teszik ezen szabályok megkerülését és kommunikációs csomagok kvázi meghamisítását a rajtuk futó szoftverek számára.
Ennek köszönhetően a készülékek képessé válhatnak a mobilszolgáltatók az adatforgalmi méréseket (is) végző pontjainak kikerülésével, közvetlenül kommunikálni egymással. A lehetőséget ingyenes videóhívások bonyolítására vagy két telefon közötti, a mobilszámlán szintén nem jelentkező adatcserére használhatják ki - ezáltal megkárosítva a szolgáltatókat.
Ugyanakkor a sebezhetőség a mobiltulajdonosok ellen is fordítható: a készülékeiken futó szoftverek ugyanis hamis SIP csomagok generálásával a felhasználók hozzájárulása és tudta nélkül kezdeményezhetnek hívásokat a hálózaton. Ezekkel a programok óriási számlákat generálhatnak nekik, bejövő hívások pedig érkezhetnek hamis telefonszámokkal is.
A hibák nem minden hálózatot és készüléket érintenek. Az Apple például azt állítja, hogy saját mobiljain nincs lehetőség a visszaélésre. Ugyanakkor az Androiddal működő mobilok biztonsági rendszerének hiányosságai lehetővé tehetik a hibák kihasználását.
Azt, hogy a magyar mobilhálózatok érintettek -e a sebezhetőségek által, egyelőre nem lehet tudni.