A Microsoft hétfőn oldalán egy olyan változást jelentett be Windows 7 és 8 rendszerének foltozási mechanizmusában, aminek vélhetően utóbbiak nem minden felhasználója fog örülni. A cég ugyanis közölte: a szóban forgó Windows verziók esetében is bevezeti a Windows 10 ún. kumulatív foltozási gyakorlatát, ami gyakorlatilag kötelezővé teszi minden folt telepítését a rendszerre.
Eddig a Windows 7 és 8 - illetve szerveroldali társaik: a Windows Server 2008 és 2012, valamint ezek R2 kiadásai - esetében a felhasználók szabadon megválogathatták, hogy a havonta kiadott általában több tucat folt közül melyeket rakják fel gépeikre, és mik telepítését mellőzik valamilyen okból kifolyólag. Egy-egy folt telepítését akár hosszú időn át is elhalaszthatták, miközben időközben megjelenő társaik ettől függetlenül felrakhatták.
Erre azonban ősztől kezdve már nem lesz lehetőségük, mert a foltok egyetlen óriási csomagban fognak érkezni, amiből csak együtt lesznek telepíthetők. Ráadásul a következő havi foltcsomagot sem lehet majd az előző havi telepítése nélkül felrakni - főleg, hogy az magában fog foglalni majd minden korábban kiadott foltot is.
A Microsoft szerint mindez kedvező hatással lesz mind a frissítési időre, mind a felhasználói élményre is. A foltok számának csökkenésével ugyanis le fog csökkenni az az idő, amit a Windows Update a még hiányzó foltok keresésére fordít, a programok pedig kevesebbszer fognak inkompatibilitási problémákat produkálni, mert minden gépen ugyanazok a foltok, illetve ugyanazon állapotú Windows-ok lesznek megtalálhatók.
Az első, már egyben érkező Windows 7 és 8 havi foltcsomag az októberi lesz, amit követően minden hónapban ilyen formában fogja Redmond a frissítéseket kiadni.