A MOK alelnöke leszögezte: ha a testület közel 100 százalékos szavazási aránnyal dönt egy kérdésben, az pontosan tükrözi azt, amit az orvosok gondolnak, már csak azért is, mivel minden területről és minden megyéből voltak delegáltak, a MOK pedig egy demokratikus alapokra helyezett szervezet.
Az államtitkár egy vasárnapi sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy találkozott a kamara háziorvosi csoportjának vezetőjével, és sikerült megállapodásra jutniuk, majd bemutatta Soós Zoltán válasz e-mailjét, melyben Soós azt írta a minisztériumnak, elfogadható a szerződés, annak aláírását ajánlani tudják a háziorvosoknak.
Álmos Péter ezzel kapcsolatban azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy amit Takács Péter bemutatott, az egy szerződéstervezetnek a szóbeli véleményesése volt, a háziorvosi munkacsoport arról beszélt, hogy mi szerepeljen a szerződésekben, nem pedig az ügyeleti rendszerről. Hozzátette, a kormány ezt úgy prezentálja, mintha az egész ügyeleti rendszerről állapodtak volna meg.
„Államtitkár úr maga mondta, hogy az orvosok jellemzően okos emberek. Nem nagyon szeretjük, hogyha palira vesznek miket”
– jegyezte meg a MOK alelnöke.
Álmos Péter azt is elmondta, senkit nem biztattak arra, hogy ne menjen be ellátni a betegeket, de az orvosok már nem tudják vállalni a sok önkéntes munkaórát, amíg nincs garancia arra, hogy a betegek jó ellátást kaphatnak. Az államtitkár azon kijelentésére, miszerint a MOK lépése a betegeket veszélyezteti, Álmos Péter úgy reagált: „Nem. A mi lépésünk egy nyomásgyakorlás arra, hogy az állam lássa el rendesen a feladatát.”