Jelentős átalakításra készül a kormány az egészségügyben. Ahogy arról korábban beszámoltunk, változna a kórházakban a látogatási rend, nem lesz orvosválasztási jog sem. Emellett hozzányúlna a Belügyminisztérium a védőnői hálózathoz, államosítaná az önálló járóbeteg-szakellátókat, a kórházi dolgozók így könnyebben bevonhatók és átvezényelhetők lesznek a szakrendelői ellátásba.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) közleményben reagált az értesülésekre. A szervezet azt nem tudta megerősíteni, hogy a kiszivárgott törvénytervezet valóban a fenti pontokat tartalmazza, azt viszont leszögezte,
ők eddig nem kapták meg a javaslatot.
„Ha az előterjesztés részleteiről a sajtóban leírtak helytállóak, úgy fontosnak tartjuk már most leszögezni:
- az előkészítésében – bár ennek lehetőségét utoljára írásban a múlt héten kértük – a korábbi ez irányú államtitkári és miniszteri ígéretek ellenére a MOK nem vehetett és nem is vett részt;
- a javaslat bizonyos részei homlokegyenest szembe mennek a miniszterelnöknek a MOK-kal kötött korábbi megállapodásával.”
Mindez a kamara szerint annyit tesz: az orvosi bértáblánál alacsonyabb fizetés lehetősége a korábbi megállapodás felrúgása, ezt pedig semmilyen formában nem fogadja el a szervezet.