A kormányfő szerint a jövőben oltásalapú védekezésre van szükség, mert ha elég ember be van oltva, nem kell visszatérni a zárásokhoz, a maszkhasználathoz, hanem a normális, jól megszokott életnél lehet maradni.
Orbán Viktor a parlamentben napirend előtti beszédében beszélt a magyar gazdaság sikeres második negyedévéről, amikor 17,9 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék.
A miniszterelnök úgy látta, a kormány képes lesz a gazdasági növekedés mértékét idén legalább 5,5 százalékos szintre emelni, de a szám ennél akár magasabb is lehet az év végére.
A kormány döntött arról, hogy 2022. február 15-ig visszatérítik a gyereket nevelő szülőknek az általuk tavaly befizetett személyi jövedelemadót. A nyugdíjasok idén újabb inflációs kiegészítést kapnak és a magas gazdasági növekedés eredményeiből ők is részesülni fognak.
Orbán Viktor jelezte azt is: alkotmányos védelmet szeretnének adni a családtámogatásoknak, a munkát terhelő alacsony adóknak és a nyugdíjaknak is.
Gyurcsány: nemzetrontó kormány
A DK elnöke ország- és nemzetrontónak nevezte a kormányt, míg Orbán Viktor szerinte démonokkal küzd, ezek a démonok pedig brüsszeliek, “egy Gyurcsány nevű képviselő", valamint azok százezrei, akik szabadon szeretnének szeretni.
Párbeszéd: a kormányfő beszédének csak “nyomokban volt köze a valósághoz”
Szabó Tímea képviselő úgy vélte, a kabinet alvilágot épített az elmúlt tizenegy évben, Orbán Viktornak pedig beszélni kellett volna a “közpénzkiszervezésről”, arról, hogy a választások előtt "mindent visznek, ami mozgatható".
Szerinte ugyanígy szólnia kellett volna a kormányfőnek a Fudan Egyetemről, amelyet “egész Európa elutasít” és amellyel nem szabad világot épít a kormány, hanem egy olyat, amelyben az ország "a Kínai Kommunista Párt alvilági gyarmata lesz".
MSZP: kormányváltásra van szükség
A szocialista Tóth Bertalan azt kifogásolta, hogy Orbán Viktor nem beszélt a koronavírus 30 ezer halálos áldozatáról, arról, hogy Magyarországon az oltottak száma jóval az uniós átlag alatt van, miközben a halottak számát nézve ott az ország a dobogón. Növekvő várólistákról beszélt, arról, hogy a koronavírus-járvány közepén több ezer orvos és szakápoló hagyta el a pályát.
Az ellenzéki politikus szerint azért van szükség kormányváltásra, hogy ne egyszeri juttatásokat kapjanak az emberek, mert éppen választási év lesz.
LMP: a kormány eltagadná a valóságot
Keresztes László Lóránt úgy vélte, a kormány a valóságot el akarja tagadni és nincs benne felelősségérzet. Az LMP-s politikus hiányolta, hogy nem volt szó a kormányfői beszédben “az elképesztő mennyiségű közvagyon kilapátolásáról a Fidesz közalapítványok felé”, a rengeteg fontos kormányzati funkció kiszervezéséről, az önkormányzati megszorításokról. Kifogásolta, hogy ma vidéken nincs állami fenntartású egyetem.
Szerinte nem tekinthető nemzeti kormánynak az, amely nem néz szembe a nemzetet érintő legsúlyosabb tragédiával: százezrek vándoroltak ki az országból a kormány rossz politikája miatt.
Jobbik: a dupla minimálbér is kevés lenne
Jakab Péter arról beszélt, hiába dolgoznak sokan Magyarországon, ha több mint kétmillió magyar él a létminimum alatt, 13 éve nem emelkedett a minimálnyugdíj, a családi pótlék, miközben az árak az egekben.
A jobbikos képviselő szerint a kormány 2010 óta kétharmados felhatalmazással, korlátlan hatalommal, temérdek uniós forrással annyit tudott elérni, hogy a román minimálbér leelőzte a magyart. Ha megdupláznák a minimálbért, akkor is kevés lenne – tette hozzá.
Mondja el véleményét a Szabad Európáról ebben a rövid kérdőívben: https://bit.ly/szabadeuropa-kerdoiv
Köszönjük!