A japán márka ezzel a Tesla, a Ford és a Nissan nyomába ered.
Az elektromos autók megjelenésével az autógyártók célkeresztjébe került az otthoni energiatárolás: ma már egyre több gyártó fejleszt olyan házi akkumulátorokat, amelyek egyrészt az épület energiaigényeit is képesek fedezni, másfelől pedig akár az elektromos autóról is tölthetőek.
Ezzel a megoldással a villanyautósok elfelejthetik a töltőoszlopokat.
Az elektromos autók jelenlegi legnagyobb hátránya a benzines vagy dízel modellekhez képest a töltési idő. Jelenleg még a legkorszerűbb villanyautóknak is kell legalább 15-20 perc, amíg elérik a 80 százalékos töltési szintet, a "teli tankhoz" viszont általában órákra van szükség. A gyártók már dolgoznak a gyorsabb megoldásokon, a Polestar ötperces töltést ígér, de már nincs messze a ... Tovább »
Tudta, hogy a kelbimbó az egyik legegészségesebb zöldségünk? Alacsony a kalóriatartalma, ellenben rengeteg tápanyagot, például A-, C- és K-vitamint, mangánt tartalmaz. Aki eddig idegenkedett a harsogó kis zöld vitaminbombáktól, ideje, hogy beépítse az étrendjébe! - javasolja a Mindmegette.
A neves gasztronómiai portál szerint már a vásárlás
... Tovább »
Banánhoz itthon az év bármely szakában hozzájuthatunk, így nem csoda, hogy ez az egyik legnépszerűbb természetes vitaminforrásunk, ráadásul káliumban és magnéziumban is igen gazdag. Van azonban egy bosszantó hátránya is; az egyik pillanatban még érett, a másikban már teljesen megbarnult, ám a Mindmegette most elárulja ennek ellenszerét.
Egy új küldetést jelentettek be, amely az évtized végén érné el a bolygót.
A NASA tervei kapcsán még tavaly számoltunk be arról, hogy két további misszió van alakulóban, amelyek már ismét a Vénuszt vennék célkeresztbe. Az ügynökség most bejelentette az egyik projekt részleteit, eszerint az évtized végén indulna el a megfigyelés.
A NASA Perseverance Mars-járója a napokban meglepő felfedezést tett a távoli bolygón - számolt be róla a NASA. A több, mint egy év óta a vörös bolygó felszínén kutatgató szerkezet ugyanis váratlanul egy fémfólia-darabot fedezett fel egy sziklába ékelődve a Marson.
A fémdarabról hamarosan kiderült, hogy valójában maga a Perseverance leszállóegységéről származik, aminek felfedezése azonban váratlan volt az adott helyen. A szonda ugyanis közel két kilométerre a mostani megtalálási helytől ért földet (illetve marsot) tavalyi leszállásakor.
Forrás: Napi.hu | Domokos Erika | 2022.06.17.
Fotó: MTI Fotó / Kovács Attila
Bízom abban, hogy ez a változás, vagyis az új miniszteri kinevezésem segíthet új lendületet adni a tárgyalásoknak – mondta Navracsics Tibor, az új Orbán-kormány minisztere csütörtökön az ... Tovább »
Forrás: Napi.hu | 2022.06.16.
Fotó: Reuters - A kép illusztráció.
Az ukrán hadsereg napi vesztesége a háborúban átlagosan 200-500 fő, a jelentős számú sebesülttel együtt pedig megközelíti az ezret - nyilatkozta az MTI szerint David Arahamija, a Moszkvával tárgyaló ukrán küldöttség vezetője, a Volodimir Zelenszkij elnök mögötti Nép Szolgája párt frakcióvezetője egyesült államokbeli látogatása során az Axios amerikai hírportá
... Tovább »
Mobiltelefonunk külföldi használatát nevezzük roamingnak (barangolásnak), a szolgáltatás feltételei ezen a néven találhatók a szerződéses dokumentumokban. Az Európai Unió területén barangoló előfizetők védelméről a közvetlenül alkalmazandó EU-s rendelet (roamingrendelet) szabályai gondoskodnak, amelyeknek köszönhetően az EU-tagállamokban a mobilhasználat megfizethetővé vált, azonban néhány fontos tényezőre oda kell figye
... Tovább »
Az európaiak széles körben támogatják az Európai Unió közös védelmi fellépését, s azt várják, hogy az Unió fokozatosan szüntesse meg függőségét az orosz energia-forrásoktól, valamint nagy mértékben támogatják az Ukrajna elleni orosz agresszióra adott uniós választ is – derült ki az Európai Bizottság által szerdán közzétett Eurobarométer-felmérésből.
A kelet-ukrajnai Harkiv városától mintegy tíz kilométerre lévő mezőn az ukrán hadsereg J9-es egysége végzi zord munkáját. Orosz katonák holttesteit ássák ki. A BBC helyszíni beszámolója szerint egy fa alatti sekély tömegsírban hat halott van, durva halomban egymásra dobva. Itt senki sem tudja, ki temette el őket, a helyi lakosok vagy a visszavonuló oroszok.
Korábban nem ismert jegesmedve-populációra bukkantak a kutatók Grönland délkeleti részén, amelynek nincs szüksége tengerjégre a fennmaradáshoz. A más populációktól genetikailag is eltérő ragadozók a gleccserek édesvízből álló jégdarabjain vadásznak zsákmányra.
Az elszigetelt populációról a Science tudományos folyóiratban jelent meg tanulmány csütörtökön. Kristin Laidre, a kutatócsoport vezetője azt írja, hogy a „történelmi feljegyzésekből és őslakosok ismeretei
... Tovább »