Forrás: 24.hu | Rátfai Gábor | 2015.12.23.
Jelenleg már számos hibrid eszköz érhető el, melyek alkalmasint képesek laptopként és táblagépként is működni, attól függően, hogy gazdájuk számára éppen melyik a kényelmesebb, de a régebbi laptopok tulajdonosai csak viszonylag brutális módszerekkel tudnának megszabadulni a billentyűzettől, cserébe viszont használhatatlanná válna a notebook. Ám az ínséges esztendőknek vége, mert a laposok számára is érkezőben van a lehetőség, hogy pillanatok alatt érintőképernyőssé válhassanak!
A Neonode a CES 2016-on fogja bemutatni az AirBar névre keresztelt megoldását, mely egészen egyszerű koncepción alapul, és egy USB-s es
...
Tovább »
|
Forrás: GeeKS.hu | 2015.12.22.
A jövőben jelszavak helyett elég lesz, ha nálunk van a telefonunk - már amennyiben működni kezd a Google rendszere.
Az új megoldás egy olyan Reddit-felhasználónak köszönhetően lett publikus, akit a Google meghívott az első, viszonylag szűk körű tesztre. Az új módszer a kétfaktoros azonosításon csavar egyet azzal, hogy gyakorlatilag a jelszót és a felhasználónevet osztja szét két eszközünk között.
...
Tovább »
|
Forrás: PC Fórum | [hírszerkesztő] | 2015.12.22.
[G Data] A fájlokat titkosító és a számítógépeket a felhasználók előtt lezáró kártevők a legveszélyesebbek közé tartoznak, mivel a kódolás feltörésére a legtöbbször nincs mód, és így adatainkat örökre elveszíthetjük.
Egy zsaroló vírus (angolul ransomware) ugyanazt teszi elektronikus formában, mint egy hagyományos bűnöző: elvesz tőlünk valamit, majd pénzt kér azért, hogy visszaadja. Ezek a kártevők két fő típusba sorolhatóak: az első a titkosító trójaiak, a második pedig a képernyőzárak.
...
Tovább »
|
Forrás: hvg.hu | 2015.12.22.
Ugye önt sem érdekli, hogy barátai vagy ismerőseinek ismerősei milyen bejegyzéseket lájkoltak a Facebookon? Az ilyen történéseket jelző, teljesen felesleges posztoktól tisztítja meg az üzenőfalat ez az egyszerű bővítmény.
A legtöbb felhasználó valószínűleg egyáltalán nem érti, miért van arra szükség, hogy a Facebook jelezze, mit lájkoltak barátaink vagy esetleg ismerőseink ismerősei. Így ugyanis olyan emberek és oldalak bejegyzései is előkerülnek az üzenőfalon, akiket sosem ismertünk vagy sosem lájkoltunk. Fotók esetén ez pláne idegesítő: kit érdekel egy számunkra ismeretlen ember esküvője vagy bulija?!
...
Tovább »
|
Forrás: GeeKS.hu | 2015.12.21.
Az ismert kódok, így a 404 vagy a 403 mellé egy újabbat is megtanulhatunk: ez lesz a cenzúrát jelentő 451.
A 404-es kódot alighanem mindenki ismeri: ez jelenti azt, amikor a megadott címen nem található a böngésző által kért állomány. Ehhez hasonló a 403-as kód, amely arra utal, hogy a szerver érti, hogy mit kérünk, de nem szabad kiszolgálnia minket – például mert nincs hozzáférési jogosultságunk, tiltott az IP címünk, és így tovább.
...
Tovább »
|
Forrás: hvg.hu | 2015.12.21.
Idén befolyásolhatjuk is, hogy mi kerüljön a Facebook által összeállított éves személyes összefoglalónkba.
Milyen volt az év? Tavaly a Facebook meg sem kérdezte, csak kiválasztott néhány képet a feltöltött fotóinkból és azokat lehetett megosztani visszatekintésként. Ez azt eredményezte, hogy sokaknál olyan képek kerültek a válogatásba, amiket inkább nem akartak megosztani a visszatekintésben, vagy automatikusan megtették és utólag megbánták.
...
Tovább »
|
Forrás: MTI/PC Fórum | Hírszerkesztő | 2015.12.20.
[MTI] Az EU-tagországok közötti rendőrségi együttműködésre vonatkozó adatvédelmi szabályok mellett az uniós polgárok adatainak szigorúbb védelméről szóló jogszabály-javaslatokat fogadott el csütörtökön Strasbourgban az Európai Parlament (EP) állampolgári jogokkal foglalkozó szakbizottsága. A csomagban szereplő két jogszabály célja, hogy az uniós polgárok maguk rendelkezhessenek személyes adataikról, ugyanakkor felpezsdülhessen a verseny a digitális piacon - tudatta közleményében az EP.
A rendelet értelmében az uniós adatvédelmi szabályokat megszegő vállalatok akár az éves f
...
Tovább »
|
Forrás: hvg.hu | 2015.12.20.
Gyors és kényelmes megoldást kínál ez az ingyenes szolgáltatás azoknak, akik SMS-eiket is szívesebben küldenék el számítógépükről.
3 egyszerű lépésben elérheti, hogy ne kelljen androidos mobilját elővenni, ha SMS-t akar írni. Először töltse le az ingyenes MightyText alkalmazást, majd telefonszámával regisztráljon a szolgáltatásra, utána pedig erről az oldalról telepítse az ön böngészőjéhez tartozó bővítményt.
Innentől kezdve a bővítménnyel a "Messages&
...
Tovább »
| |