Forrás: Vasivizeken Hírek | 2014.09.25.
A Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége 2014. október 01-én (szerdán) ponty -és amur telepítést végez a kezelésében lévő Vas -és Zala megyei vizeken. A telepítés során összesen 5650 kg fogható méretű - 1-1,5 kg közötti - 3 nyaras ponty és 450 kg amur kerül a horgászvizekbe. A halasítás miatt általános horgászati tilalom lép életbe a telepítés napjától, azaz 2014. október 01. (szerda) 10 órától 2014. október 04. (szombat) reggel 6 óráig a betelepített állóvizeken. A horgászati igényekhez igazodva és a területi jegyváltások ösztönzése érdekében az idei évben is kiadásra került augusztus 1-től a kedvezményes árú /18.000 F
...
Tovább »
Kategória:
Horgász
|
Megtekintések száma:
707
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: MTI/hvg.hu | 2014.09.30.
Éjszakára is az utcán maradt a sok ezer hongkongi békés tüntető. Az igazi demokráciát követelő demonstrálók megbénították a várost, a kínai média viszont szélsőséges csoportoknak hazudja őket.
Hongkongban ezrek töltötték a keddre virradó éjszakát az utcákon, miután a város több pontján egyre nagyobb területet foglaltak el a tüntető diákok. A közlekedés megbénult, a bankok, üzletek egy része zárva tartott. A rendőrség láthatóan jelen van, de egyelőre visszafogott. A több mint hétmilliós városban sokaknak gondot okoz eljutni a munkahelyükre, az iskolába. Voltak üzletek, amelyek kinyitottak, de közülük több idő előt
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
677
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: MTI/hvg.hu | 2014.09.30.
A tallinni magyar nagykövetség bezárása nem volt kellőképpen átgondolt Németh Zsolt volt külügyi államtitkár, külügyi parlamenti bizottsági vezető szerint, aki a Népszabadságnak nyilatkozott az ügyről és azt is elmondta, hogy a magyar-amerikai kapcsolatokkal sem elégedett.
A tallinni magyar nagykövetség múlt heti bezárása nem kellőképpen végiggondolt döntés, sem nyelvi-kulturális, sem abból a szempontból, hogy az orosz-ukrán konfliktus közepette milyen biztonságpolitikai üzenete van a balti államok felé, és körükben h
...
Tovább »
Kategória:
Belföld
|
Megtekintések száma:
494
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: MTI Sajtóadatbank/Prim hírek | | 2014.09.29.
Valós idejű jelnyelvi tolmácsolást és feliratozást biztosító digitális alkalmazást mutattak be az elmúlt héten az Európai Parlament (EP) után az Európai Bizottságban is.
 Az InSign elnevezésű rendszer segítségével halló társaikhoz hasonlóan a siket vagy nagyothalló személyek is rutinszerűen intézhetik
...
Tovább »
|
Forrás: Prim hírek | Czipperer Dia | 2014.09.29.
Kína nem enged hozzáférést Hong Kongban az Instagramhoz. Az ország ezzel akar gátat szabni a tüntetéseken készült képek terjedésének.
Tömegesen demonstrálnak az emberek Hong Kong utcáin a demokrácia jegyében. A kínai kormány azonban szeretné meggátolni az ilyen jellegű képek terjedését az interneten, így a Hong Kongban a még elérhető Instagram szolgáltatást egyszerűen blokkolta.
A Facebook Instagram alkalmazása a szólá
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
672
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: Hír24 | 2014.09.30.
A tiltakozók "igazi demokráciát" követelnek, és a választási reform visszavonását.
Hongkongban ezrek töltötték a keddre virradó éjszakát az utcákon, miután a város több pontján egyre nagyobb területet foglaltak el a tüntető diákok. A közlekedés megbénult, a bankok, üzletek egy része zárva tartott. A rendőrség láthatóan jelen van, de egyelőre visszafogott.
A több mint hétmilliós városban sokaknak gondot okoz eljutni a munkahelyükre, az iskolába. Voltak üzletek, amelyek kinyitottak, de közülük több idő előtt bezárt. A kormányzat bejelentette, hogy az október elsejei nemzeti ünnepi tűzijáték elmarad.
A többnyire békés és c
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
731
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: Hír24 | 2014.09.29.
Kérdéseket mertek volna feltenni a Miniszterelnök Úrnak, miközben épp ünnepelni sietett.
Bicskén egy avatáson vett részt hétfőn Orbán Viktor, akit a 444 kérdezett volna arról, hogy mit gondol az újonnan külügyminiszterré kinevezett Szijjártó Péter villaügyéről. Válasz persze nem jött, mert azonnal a kormányfő segítségére sietett Havasi Bertalan miniszterelnöki sajtóelhárító, aki türelmes óvóbácsiként elmagyarázta, hogy most megyünk ünnepségre, jó, most éppen ünnepelni fognak, nem kell megzavarni az embereket, jó, erre most sajnos nincs lehetőség, de legközelebb mindenképp.
...
Tovább »
Kategória:
Belföld
|
Megtekintések száma:
922
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: Hír24 | 2014.09.29.
Kolozsváron demonstrációval hívják fel a figyelmet a Fidesz „önkényes és demokráciaellenes” politikájára – írja a Transindex.
Ma Magyarországon megbélyegzik a szegénységet, diszkriminálják a hajléktalanokat, megfélemlítik a Fidesszel kritikus civil szervezeteket – közölték a szervezők. A „Demonstráció az erdélyi társadalmi egyensúlyért és Orbán Viktor politikája ellen” elnevezésű rendezvény kezdeményezői szolidaritásukat akarják kifejezni a magyarországi civilekkel és tiltakozni a „jogsértő, tekintélyelvű politika ellen&r
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
665
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: [origo] | 2014.09.29.
Sajtóértesülések szerint a Windows 8-at használók ingyen juthatnak majd Windows 9-hez. Ez még nem hivatalos.
Bár hivatalosan a Microsoft csak kedden fogja bejelenteni a Windows következő generációját, az indonéz Detik.com hírportálnak a cég helyi leányvállalatának vezetője, Andreas Diantoro már megerősítette, hogy a Windows 8-at használók majd ingyen juthatnak hozzá az új szoftverhez - adta hírül a BGR.com.
Elég menő húzás lenne
Ezt ugyan az anyacég hivatalosan még nem erősítette meg - hiszen az új, rendszer premierje csak kedden lesz -
...
Tovább »
|
Forrás: [origo] | 2014.09.30.
Felfüggesztette a katalán függetlenségi népszavazási törvényt és a referendum november 9-ei megtartásáról szóló rendeletet a spanyol alkotmánybíróság hétfő esti rendkívüli ülésén, elfogadva ezzel, hogy megvizsgálja a kormány panaszát.
A spanyol kabinet délután terjesztette be hivatalos kérelmét a 12 fős alkotmánybírói testületnek, hogy mondja ki: törvénytelen a népszavazási kezdeményezés, mivel az alkotmány értelmében azt csak az összes választásra jogosult spanyol állampolgár részvételével lehetne megtartani.
A referendumot megalapozó törvényt másfél hete
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
534
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: [origo] | 2014.09.30.
Az ARD német hírtelevízió szerint Orbán Viktor nem tartja tiszteletben a vélemény- és sajtószabadságot, és ezt nem is rejti véka alá. A csatorna Európa Magazin című műsorában a magyar kormányfő tusnádfürdői beszédéből kiindulva készítettek egy hosszabb összeállítást. A riportban a reklámadó bevezetésével is foglalkoznak, és az RTL Klub is megszólal. Nézzék meg a videót!
...
Tovább »
Kategória:
Világ
|
Megtekintések száma:
653
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: [origo] | Kovács Gábor | 2014.09.30.
Az általános csökkentés csak az egyik eszköz, amivel a kormány korlátozhatja a nyugdíjakat. De vannak más módszerek – ezek közül többet már használnak is.
A nyugdíjak csökkentése és a nyugdíjakra a költségvetésből kifizetett összeg csökkentése nem ugyanazt jelentik. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter nyilatkozataiból az derül ki, hogy a kormány 2015-től kezdve három év alatt 1700 milliárdot akar spórolni az állami kiadásokon.
Politikai pánik
Ezt az
...
Tovább »
Kategória:
Belföld
|
Megtekintések száma:
655
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
|
Forrás: MTI/[origo] | 2014.09.29.
A Bankszövetség azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy ne írja alá a devizahiteles törvényt, hanem küldje el az Alkotmánybíróságnak előzetes normakontrollra. A júliusban elfogadott törvénnyel kapcsolatban alkotmánybírósági eljárás van folyamatban, amelytől a szövetség szerint a most elfogadott törvény elválaszthatatlan, írja a Bankszövetség.
Visszamenőleges
A fogyasztói kölcsönszerződések elszámolására vonatkozó törvény visszamenőleges hatállyal állapít meg új szabályokat a lakossági hitelezésben, és ró hatalmas terheket a bankszektorra – fogalmaz a szervezet.
Kategória:
Belföld
|
Megtekintések száma:
692
|
Hozzáadta::
georgio
|
Dátum:
2014-09-30
| |